Amazon Türkiye Ücretsiz Kargo Türkçe Destek

amazon türkiye ücretsiz kargo türkçe destekDünya ‘nın en büyük e-ticaret sitesi olan amazon, artık Türkiye için de ücretsiz kargo dönemini başlattı. Şirketin açmış olduğu Almanya şubesi üzerinden sağlayacağı bu servis internetten alışveriş yapan Türk müşterilerini sevindirdi. Ayrıca bunun yanı sıra yine aynı amazon.de üzerinden Türkçe destek hizmeti de sunmaya başladı. Son zamanlarda e-ticaret ile uğraşanlar görmüşlerdir ki amazon.com.tr adresine girmeye çalıştığınızda site sizi amazon.de adresine yönlendiriyor. Yani burada aslında Türk kullanıcılara Alman sitesi üzerinden hizmet verdiklerini açıkca göstermek istemişler. Bu sayede fark etmişsinizdir ki artık amazon.de üzerinden bizlere Türkçe destek vermeye başladılar. Bunun için amazon türkiye çalışanlarını tebrik etmek isteriz. Gerçekten özverili bir çalışma ile biz yerli müşterilerine bu imkanı sağlamaları bence büyük bir başarı.amazoncomtrBunlardan bahsettikten sonra bir de kargo kısmını açıklamak isterim. Evet kargo ücretsiz ama nasıl ücretsiz ondan bahsedeyim. Öncelikle amazonun amerika tarafında olduğundan farklı olaran almanya tarafında dolar değil euro kullanılıyor. Kur farkından dolayımı yoksa başka nedenlerden dolayı mı bilmiyorum fakat fiyatlar biraz daha pahalı gibi geldi bana.

Amazon Türkçe Destek

Kargo ücreti için de açıklanan bir miktar var. Amazon.de üzerinden yapacağınız 49 euro ve üzerindeki alışverişleriniz de Türkiye için kargo ücreti alınmayacağı açıklandı. Her ne kadar şu an ülkemizde dolar ve euro artış gösterse de. Sonuçta biz de ülkemizde bu tip ürünleri alırken döviz arttığı için bizdeki fiyatlar da artıyor. Onun için her türlü bizim için daha uyguna gelecektir. Şu an ki güncel kurda 49 euro 174 Türk Lirası civarında bir miktar yapıyor. Bunun karşılığında ücretsiz kargo olması bence çok iyi. Amazon.de üzerinden Türkçe hizmet almak için siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst taraftan dil seçeneği olarak Türkçe – TR seçmeniz gerekmekte.

Amazon Prime

Bir de ben amerikan sitesini kullanırken faydalandığım bir hizmetten bahsedeyim. Ben ücretsiz kargo için amazon prime kullanıyordum. 100 dolar civarı bir ücret vardı ve yıllık olarak alacağımız ürünlerin kargo bedellerini vermememizi sağlıyordu. Alt limit için bir fiyat yoktu hangi ürünü alırsam alıyım kargo ücreti ödemiyordum. Ek olarak sadece prime üyeleri için indirimler ve yine sadece prime üyelerini alabileceği ürünler oluyordu. Muhtemelen amazon.de üzerinde de prime hizmeti vardır, fiyatı ne kadardır onu bilmiyorum ama ben her seferinde 49 euroluk alışveriş yapamam diyorsanız düşünülebilecek bir hizmet. Sonuçta bu parayı bir defa vereceksiniz ve yıl boyunca ücretsiz kargonuz olacak. Bazı insanlar yıl içinde 100 ‘ün üzerinde alışveriş yapıyorlar onlar kesinlikle kullanmalı. Ama ben zaten 2-3 şey alacağım diyorsanız prime üyesi olmanıza gerek yok.

Updated: 3 Ocak 2017 — 17:24

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status