Ankara’da Botox

Ankara Botox alanında oldukça kendini geliştirmiş özel klinik ve hastanelere ev sahipliği yapmaktadır. Birden fazla özel kliniğin bu alanda özel hizmetler verdiğini düşünecek olursak, botoks uygulamasının aslında ülkemizde ne kadar da tercih edildiği gözle görülebilmektedir.

Botox nedir?

Ankara Botox; “Clostridium botulinum” adı verilmekte olan bir bakteriden elde edilen tıbbi bir protein olarak bilinmekte olup, aslında oldukça uzun yıllardan beri tıp alanında göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda kozmetik alanda da yaşlanmaya bağlı meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde de yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Koltuk Altı Botoks Ankara kliniğimiz olan Dr. Buket Yıldırım’ın merkezinde de yine oldukça uzun yıllardan beri donanımlı ve tecrübeli ekibimiz tarafından yapılmakta olan önemli bir medikal uygulamadır. Koltuk altı botoks Ankara ve diğer illerde bulunan kliniklerde de mutlaka uzman kişilerin gözetiminde ve kontrolünde yapılmalıdır.

Botoks uzman kişiler tarafından yapılmazsa ne gibi sorunlar meydana gelir?

Botoks uygulaması her zaman hekimimiz Dr. Buket Yıldırım’ın da söz ettiği gibi mutlaka uzman kişilerin gözetiminde yapılmalıdır. Aksi takdirde uzman olmayan kişiler botoks maddesinin her ne kadar herhangi bir yan etkisi ve sağlık açısından eksisi olmasa bile, fazla dozlarda cilt altına enjekte edildiği zaman istenmeyen kötü görünümlere neden olabilmektedir. Bu durumların yaşanmaması adına mutlaka kliniklerde uzman hekimlerin yer aldığını kontrol etmenizi önermekteyiz.

Alın Dolgusu Ankara kliniğimizde yine doktorumuz Buket Yıldırım ve ekibi tarafından yapılmakta olan oldukça etkili bir uygulamadır. Alın bölgesinde meydana gelmiş olan derin çizgilerin giderilmesinde dolgu uygulaması tercih edilmektedir ve bu durumun en önemli nedenlerinden biri de dolgu uygulamasının botoks gibi yüzeysel ve derin olmayan kırışıklıklarda tercih edilmeyişidir.

Botoks ile dolgu uygulamasının farkı nedir?

Botoks uygulaması biraz önce de söz ettiğimiz gibi yüzeysel ve derin olmayan kırışıklıkların giderilmesinde tercih edilirken, daha derin ve yerleşmiş kırışıklıkların tedavisinde alın dolgusu Ankara kliniğimizde olduğu gibi dolgu uygulamaları tercih edilmektedir. Hatta bazı durumlarda dolgu işlemleri botoks uygulamalarında destek olarak da tercih edilebilmektedir.

Updated: 22 Ocak 2017 — 02:40

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status