Bulgaristan’dan Araba Getirmek

Bulgaristan’dan araba getirmek, pek çok Türk vatandaşının hayali. Çünkü burada sadece sıradan bir araba alabileceğiniz paralar ile Bulgaristan’dan lüks araba satın alıp getirebiliyorsunuz. Dolayısıyla aynı fiyata daha kaliteli, daha hızlı ve daha konforlu bir araç sahibi olma şanısını yakalıyorsunuz. Üstelik vergi-algı derdiniz olmuyor. Sadece gümrük kapısından Bulgaristan’a geçip beğendiğiniz arabayı satın alıyorsunuz.

Bulgaristan’dan Tek Başıma Araba Getirebilir miyim ?

Bulgaristan’dan araba getirirken oldukça dikkatli olmak gerek. Çünkü bildiğiniz gibi bir Türk vatandaşının 6 aydan az bir sürede Bulgaristan’dan Türkiye’ye araç satın alıp geçmesi legal bir yol değil. Bu yüzden arabanızın teybini açıp elinizi kolunuzu sallaya sallaya Türkiye’ye geri dönmeye çalışmayın. Bu durumda sınır dışı edilebilir, daha kötüsü hapise bile atılabilirsiniz. O yüzden dolayı işinizi sağlama alarak gümrük kapısına gelmelisiniz. Peki işi nasıl sağlama alıyoruz ?

Bulgaristan’da geçimini araba almaya gelen kişilere yardımcı olmakla sağlayan pek çok kişi var. Bu mesleğin hem bir masrafı yok, hem de iyi kazandırıyor. Dolayısıyla size aracı olmak isteyen pek çok kişi olacaktır. Bu kişilerden birisinin cebine 50-100 $ neyse para koyuyorsunuz. Sonra bu arkadaşlar sizin yeni aracınızın şoför koltuğuna geçiyor ve aracı gümrüğe sürüyor. Gümrükten geçerken Bulgar arkadaş, “Türkiye’ye seyahate gidiyorum kardeşim, hayırdır yani ?” diyerek rahat rahat geçiyor. Siz de el sallıyorsunuz J Daha sonra Gürcü arkadaşa teşekkür edip evinizin yolunu tutabilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment
  1. güzel makale bende yurdışından oto almayı düşünüyorum

  2. Paranız bir yerlere kaçar gider.üstüne üstlük yargılanmaya kadr ucu açık bir süreç var.İçerden alıcan paşa paşa da ödiyecen vergileri.Kral gibi sürecen aracını.Haskovada Osman Orhan adında bir bg vatandaşından kazığı yiyince böyle kalıyon ortalıkta.Denemeyin bile.üZÜLÜRSÜNÜZ….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status