En Ucuz Domain Kaydı ve Transfer

en ucuz domain kaydı ve transferi yapan siteler

En Ucuz Domain Kaydı

Kendinize ait bir web sitesi açmak aslında çok kolay. Bunun için sitenizi barındırabileceğiniz bir hosting almanız, bir adet domain almanız ve sitenize kurabileceğiniz bir script belirlemeniz gerekmekte. Bu konuda sizlere en ucuz domain kaydı yapabileceğiniz siteleri anlatacağım. İlk önce yeni başlayanlar için belirteyim domain ve alan adı aynı kavramlar. Bazı kampanyalar oluyor bunlardan bahsedeceğim ve en ucuz domain transferi yapabileceğiniz siteleri de listeme ekleyeceğim. İlk önce domain alırken dikkat etmeniz gereken bir kaç şeyden bahsedeyim. Domain alacağınız firma aslında çok önemli onun için satın almadan önce firmayı bir araştırmanızı öneririm. En az 2 farklı siteden konularını takip edin eğer sıkıntılı bir firma ise uzak durun. Çünkü siz domaini alırsınız ilk başlarda her şey çok güzel giderken ileride sorun çıkabilir ve o kadar emek verdiğiniz domaininizi kaybetmenize kadar gidebilir. Bu gibi sorunlar yaşamamak adına her zaman büyük firmaları tercih etmenizi önermekteyiz. Aşağıdaki liste yeni domain kayıtlarında en ucuz fiyatı veren sitelerin ve en ucuz alan adı transferi yapabileceğiniz sitelerin olduğu bir listedir. Yeni kampanyalar oldukça liste yenilenecektir.

En Ucuz Domain Kaydı Siteleri

Godaddy Alan adı Kaydı 2.20 TL: Öncelikle şunu belirteyim çok güvenilir bir site. en büyük domain sitelerinden bir tanesi hatta. Hostingleri için bir çok şikayet olsa da domain kısmında hiç bir sorun duymadım daha. Yeni üyelere yapmış olduğu bir kampanya var, aslında uzun zamandır var. Yeni üye olan herkese ilk yıl domain kaydı sadece 2.20 TL. Yabancı bir firma olmasına rağmen Türk Lirası ile satış yapıyor, doların arttığı bu günlerde aslında bizler için iyi bir fırsat. Yalnız her üye yalnızca 1 alan adı alabiliyor bu fiyattan. Daha sonrakiler için ücret biraz yüksek olduğu için buradan sadece 1 tane domain almanızı tavsiye ederiz.[standout-css3-button href=’https://goo.gl/jIv8uU’ cssclass=” customclass=” nofollow=false opennewwindow=false]Godaddy Domain Kaydı[/standout-css3-button]

En Ucuz Yeni Domain Alma

Turhost .Com Domain Kaydı 4.99 $: Yerli bir şirket Turhost güzel bir kampanya yapmış. Yeni alacağınız .com alan adınız için ödemeniz gereken tutar 4.99 $. Güzel fiyat aslında ama burada benim ilgimi çeken asıl kısım fiyatından çok yanında gelen ücretsiz özellikler oldu. Ben 2 tane alan adımı Turhost’tan aldım ve şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Yalnız şunu da belirteyim bu fiyatın üstüne bir de +KDV var. Fiyat kısmını geçelim ve yanındaki ek özelliklerden bahsedeyim. Çoğu firmanın ücret karşılığı sağladığı whois gizleme özelliğini ücretsiz sağlıyor. Ücretsiz DNS yönlendirme ve ücretsiz olarak URL yönlendirme imkanı da sunuyorlar. Aynı zamanda Turhost’a yapacağınız domain transferleri ise 2.99 $. Yani bu fiyattan başka sitelerde olan domainlerinizi taşıyabilir ve tek panelde hepsini toplayabilirsiniz. Daha sonrasında ise vermiş oldukları ücretsiz servislerden transfer ettiğiniz domainler ile yararlanabilirsiniz. [standout-css3-button href=’https://goo.gl/cmuO2c’ cssclass=” customclass=” nofollow=false opennewwindow=false]Turhost Domain Kaydı[/standout-css3-button] Turkticaret Bütün Uzantılar 3.99 $: Bir başka yerli firma olan Turkticaret’in yapmış olduğu bir kampanya. Burada .com .net .org gibi çok kullanılan 3 alan adı uzantısında kayıt edeceğiniz ilk domain 3.99 $. Ben 1 defa kullanmıştım ve memnun kalmıştım kendilerinden. Benim için bir sıkıntı olmamıştı o yüzden rahatça tavsiye edebiliyorum. Bu fiyat şu an alınabilecek en ucuz fiyat gibi duruyor. Ek olarak Turkticaret de ücretsiz hizmetler sunmakta. Ücretsiz olarak; gizli whois, dns kontrolü, domain yönlendirme ve yapım aşamasında sayfası servisleri sağlıyor. Turhost’ta da belirttiğim gibi bir çok firma bunları ücretli sağlarken, ücretsiz olarak sunmaları tercih sebebi olabiliyor. Mesela ben domain alacak olsan ve whois gizleme kullanacaksam. Alacağım fiyatın üstüne whois gizleme fiyatı da eker öyle araştırırım. Nereden baksan bir domain parası daha tutacağını düşünürsek böyle servisleri ücretsiz sağlayan siteleri tercih etmek daha uygun olacaktır.\r\n[standout-css3-button href=’https://goo.gl/Qyby6t’ cssclass=” customclass=” nofollow=false opennewwindow=false]Turkticaret Domain Kaydı[/standout-css3-button] Bunun yanı sıra şu an listeye 3 site ekledim bir tanesi yabancı ve yabancı olan site bize Türk Lirası ile satış yaparken, yerli olan sitelerin bizlere dolar ile satış yapması garip geldi gerçekten.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Strato Domain Kaydı 0.96 $: Kullanmadığım bir firma ama kullananlar vardır elbette. Bu yüzden hızlı geçeceğim. İlk yıl bizlere 0.96 $’dan domain alma imkanı sağlıyorlar. Çok güzel bir fiyat internette firma ile ilgili fazla bir kaynak bulamadım. Bulduklarımda ise bazıları iyi derken bazıları uzak durun diyorlardı. Sanal kart ile alınıp denenebilir. Alacaklar için şunu belirteyim siteye kayıt olmak diye bir şey yok. Domaininizi alıyorsunuz ve size 1 saat içerisinde domain alma işleminiz onaylandı diye mail atıyorlar. Gelen mailin içerisinde panel bilgileriniz oluyor. Burada insanlar çok paniklemişler, parasını aldılar ama bilgilerim gelmedi falan gibi. Paniklemeye gerek yok domaini alınca güvenlik kontrolü için kartınızla ilgili araştırma yapıyorlar sanırım. Çalıntı kredi kartı falan olayları olmasın diye. Tekrar dediğim gibi firma büyük bir firma ama ben hakkında fazla yorum bulamadığım için buradan domain almadım. Yatırımlık domainlerinizi bilindik garanti yerlerden almakta fayda var.\r\n[standout-css3-button href=’https://goo.gl/2OyJi2′ cssclass=” customclass=” nofollow=false opennewwindow=false]Strato Domain Kaydı[/standout-css3-button]\r\n\r\nListe daha gelen yorumlara göre ve yapılacak olan yeni kampanyalar doğrultusunda geliştirilecektir. Yapamadığınız adımlarda yorum atmaktan çekinmeyin, takıldığınız yerleri resimli anlatım olarak konuya dahil edebiliriz.

Updated: 3 Ocak 2017 — 16:21

8 Comments

Add a Comment
 1. teşekkürler bu arada şu günlerde domain kampanyaları piyasa da oldukça çok.

  1. Siz de bu listeye eklenmesi için kampanyaları önerebilirsiniz. Önerdiğiniz kampanyalar incelendikten sonra listeye eklenecektir.

 2. Fiyatlar çok uygun birde yenileme fiyatları ucuzlasa çok güzel olur.

 3. Turpa Emlak Menemen

  bu godaddy de domain ilk yıl fiyatı ile sonraki yıllar arasındaki fiyatı arasında çok fark var hosting paketleride öyle \r\n\r\nen uygun fiyatlı başka nereden bulabiliriz

  1. Şu an yerli olarak Turhostun fiyatları güzel duruyor.

 4. Turhost, web hosting alanında çok iyi bir firma. Domain de ortada görünmüyorlar idi orada da kampanyalarla ortaya çıkmaya başladılar.

 5. godaddy domain tescili için en güvendiğim firmadır.

 6. Godaddy ilk yıl ucuz ancak sonraki yıllarda çok çok daha fazlasını kaldırıyor bizden. Onun için ilk yıl sonunda mutlaka domaininizi transfer edin başka yere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status