Film izlemenin doğru adresi Tekfilmizlehd.com

Aydın Atçalı da dünyaya gelmiş, fakir bir ailenin erkek evlatlarıdır. HD Film izle atçalı Kel Mehmet Efe genç yaşında dağlara çıkmış ve zeybek olmuştur. Atçalı Kel Mehmet Efe’nin zeybek olma hikayesi için, bu filmi izleyebilirsiniz. Dağa çıkıp zeybek olmasının ardından 1829-1830 Aydın ihtilali olarak da bilinen harekete önderlik etmiştir. İhtilal terimi Atçalı Kel Mehmet Efe’nin yaşadığı dönemlerde yerel düzene ayaklanma, karışıklığa sebebiyet verip mevcut yöneticileri kaçırarak karışıklığa meydan verme olarak kullanılan bir terimdi.

Aydın isyanı, Kuyucak da 1829’da Kel Mehmet Efe’nin önderliği ile başlayan bir halk ayaklanmasıdır. Ayaklanmayı bu filmde sanki gerçek hayatta yaşıyor gibi hissedeceksiniz. 2017 Filmleri osmanlı imparatorluğu’nun girdiği savaşlarda halktan topladığı vergi yükünden bunalan halk Mehmet Efe önderliğinde ayaklanma göstermiş ve bu ayaklanma neticesinde halktan keyfi olarak toplanan vergiler kaldırtılmıştır. Bununla da yetinmeyen Efe kendi adına yayımlayıp imzalattığı fermanlarda hükümetten, serbest ticaret ve tarımı korumasını, haksız kanunları değiştirerek eşit kanunlar yapmasını ve askerliğe yeni düzenlemeler getirilmesini istemiştir. Mehmet Efe’nin kahramanlıkları bu filmde sizlerle olacak. Filmde sadece Aydın’da değil çevre iller Kütahya, Burdur, Manisa ve Denizli’de de Efe’nin kahramanlıkları sevinçle karşılanmış, halk ona kapılarını sonuna kadar açmış, onu kucaklayıp bağrına basmıştır.

Gerçek bir halk kahramanının hayatı bu filmde öyle güzel anlatılmış ki… Girdiği hiçbir çatışmada kimse Atçalı’ya silah çekmemiş aksine hangi kasabaya gitse halk onu alkışlarla karşılamıştır. Mehmet Efe idaresi altında bulunan köy ve kasabalarda yaşayanların haklarını her zaman gözetmiştir. Malına mülküne göz dikmemiş, diktirmemiş, canlarına ırzlarına saygı göstermiş, seyahat hürriyetlerine hiçbir zaman engel olmamış gerçek bir halk kahramanıdır. Osmanlı dönemi esintileri hissetmek için film doğru bir seçenek. Tekfilmizlehd.com Atçalı Mehmet Efe’nin yaptıkları devlete karşı gelmek olarak adlandırılıp devlet atlılarını Mehmet Efe’nin üzerine gönderince çıkan çatışmada 1830 yılında ölmüştür. Halk kahramanının hak etmediği sonu bu filmde çok güzel bir dramla anlatılmış filmi izledikçe biraz olsun içiniz yanacak.

Updated: 5 Ocak 2017 — 21:13

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status