Gürcistan ve Batumdan Türkiye’ye Araç Getirme

Türkiye’deki araç satın alma ve kullanım vergileri ne yazık ki pek çok ailenin bütçesini aşar durumda. Dolayısıyla aileler ya araç kullanmamayı tercih ediyor ya da detaylı araştırmalar sonucunda Gürcistan’dan araç getirme fikrini iyice araştırmaya başlıyor. Eğer Türkiye’de arabaya verebilecek kadar paranız yoksa Gürcistan ve Batum sizin için gerçekten güzel alternatif. Çünkü buradan gelen araçlardan iki devlet de sizden herhangi bir vergi veya kullanım ücreti talep etmiyor. Bunun karşısında doğal olarak 1-2 küçük sorumluluğunuz oluyor ki bu fiyata araba kullanmanın doğal olarak zorlukları olacaktır. Ancak yüksek vergiler ödemektense bu seçenekler pek çok kişiye daha makul geliyor. İşin  şu noktası da var ki kullandığınız araba farklı ülkenin plakası olacağı için radar ve trafik kontrollerinde sıkıntı çekebilirsiniz.

Gürcistan ve Batum’dan araç getirmenin zorluğu tamamıyla aynı… Ödeyeceğiniz ücretler neredeyse birbirinin aynısı. Ufak tefek oynamalar olabilir tabi. Bu yüzden en uygun fiyatı bulmak için iyi bir araştırma yapın ve size en uygun gelen yerden alışveriş yapın.

Araç Getirirken Gümrükte Sıkıntı Yaşar mıyım ?

Eğer özgüveniniz yükselir de gümrük kapısına arabanın şoför koltuğunda girerseniz yaka paça sınır dışı edilir, arabanızdan da olursunuz. Bu yüzden yerel halk vatandaşlarından bazıları sizlere uygun ücretler karşılığında yardımcı oluyor. Onlara da biraz para vererek şoför koltuğuna geçiriyorsunuz. Sınırı geçtikten sonra onlar yollarına siz yolunuza.

Gürcistan ve Batum’dan Türkiye’ye araç getirmek istiyorsanız ve bu araçların fiyatlarını merak ediyorsanız bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:

http://www.sonkampanyalar.net/gurcistanda-araba-fiyatlari/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status