Gürcistan Plakalı Arabalar

Ülkemizde gördüğümüz yabancı plakaların büyük bir çoğunluğu (bayramlar hariç) Gürcistan veya Bulgaristan uyruklu oluyor. Genellikle Kardeniz ve çevresinde Gürcistan uyruklu plakalar görürken, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ çevresinde de Bulgaristan uyruklu plakalar görülüyor. Peki ya neden bu plakalar Türkiye’de sıklıkla bulunuyor ?

Gürcistan ve Bulgaristan, araba cenneti olarak adlandırılan ülkelerden sadece birkaçı. Özellikle Türkiye’ye yakın olduğu için pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, uygun maliyetli araba almak için bu ülkelerde satılan araçları tercih ediyor. Hem herhangi bir vergi ücreti talep edilmemesi, hem de TC standartlarındaki yüksek vergilerin uygulanmaması nedeniyle bu ülkelerden araç getirmek oldukça uygun. Tabiki her işin olduğu gibi bunun da belirli bir zorluğu ve sorumluluğu var. Ancak yine de bu fiyatlara lüks araba almak neredeyse imkansız olduğu için pek çok kişi bu sorumluluklara katlanmayı tercih ediyor.

Gürcistan Plakalı Arabaları Türkiye’de Satabilir miyim ?

Gürcistan’dan araba getirmeyi meslek haline getirmek isteyen pek çok kişi bu soruya takılıyor. Ne yazık ki Gürcistan’dan getirilen arabaların satışı, yabancı plaka olduğu için Türkiye’de yasak. Zaten bu şekilde bir durum söz konusu olsaydı pek çok kişi milyoner olurdu. Ancak Gürcistan’dan getirdiğiniz arabayı Türkiye’de rahatlıkla kullanabilirsiniz, o açıdan herhangi bir sıkıntı yok. Sadece 2 yılda bir Gürcistan’a giderek plaka yenileyip aynı gün içerisinde yeniden Türkiye’ye dönmeniz size ekstra 2 yıl kazandıracak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status