İhtiyaç Kredilerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Banka kredileri gerek bireysel ve gerekse kurumsal anlamda en çok tercih edilen borçlanma aracıdır. Krediler doğru tercih edildiği ve ödemeleri düzenli yanıldıklarını takdirde bireysel ve kurumsal anlamda ilerleme sağlamanıza olanak tanıyan finansal araçlardır. Ancak kredi kullanımlarında özellikle tüketiciler tarafından dikkat edilmesi gereken hususlar yer almaktadır. Aşağıda bu hususlardan bahsederek sizlere kredi kullanımı konusunda doğru tercih yapmanıza katkı sağlayacağız.

İhtiyacınızı Belirleyin:

Finans uzmanları bireysel anlamda kredi çekimlerinde en büyük hatanın kısa vadeli olaylar için çekilmesi olduğunu belirtmiştir. Örnek verecek olursak bankaların geleneksel olarak düzenlediği yılbaşı kredi kampanyalarından sadece yeni yıl gecesi eğlenmek için yararlanıyorsak bu durum bütçemize olumsuz olarak etki edecektir. Banka kredileri alırken mutlaka bir ihtiyaç veya bir yatırım planı doğrultusunda hareket edilmesi gerekmektedir.

Uygun Faiz Oranlarını Tercih Edin

Özellikle tüketici kredileri alırken uygulanan kredi faiz oranları geri ödeyeceğimiz toplam tutara doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle kredi sözleşmesi imzalamadan önce mutlaka bankaların uyguladıkları kredi faiz oranlarıile ilgili araştırma yapmalı ve bütçemize en uygun faiz oranını tespit etmeliyiz. Faiz oranlarının yanı sıra dosya masrafı gibi hizmet bedellerinin tutarlarını da banka şubelerinden öğrenerek kredi maliyetini tam olarak tespit etmeliyiz.

En Uygun Vade Seçenekleri

Diğer yandan kredi faiz oranları kadar kredi vade seçeneklerine de dikkat etmeliyiz. Özellikle düşük tutarlı kredilerde uzun vadeler belirlemek hem ödenen faiz tutarını artırmakta hem de yeni kredi ihtiyaçlarınızda daha düşük miktarda krediler çekmenizi sebep olmaktadır.

Updated: 27 Ocak 2017 — 14:09

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status