Site Hitini Nasıl Arttırabilirim? (Etkili Taktikler)

Merhaba arkadaşlar son dönemlerde bu konu başlığı altında ” Sosyal medya ” çok konuşuluyor. Site hitini arttırmak için sadece Sosyal Medya mı önemlidir? Organik yollarla Google’da hitinizi arttıracak ve bunu sürekli yapacak taktiklere geçelim isterseniz?

Aynı şeyleri yapmaktan vazgeçin, kendinizi kandırıyorsunuz!

Makaleme bu konu başlığı ile başlamak istedim. Artık aynı içerikleri görmekten bunaldım her sitede. Sağlık sitesine giriyorum; Kanser Belirtileri Teknoloji sitesine giriyorum Samsung Galaxy S5 Özellikleri Kadın sitesine giriyorum; Nasıl zayıflarım? hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılmadınız mı? Bu makaleleri örnek gösteriyorum, daha yüzlerce makale var aynı içeriklerle yüzlerce sitede olan. Google’da bu tür kelimelerde oturmuş siteler zaten mevcuttur. Teknoloji sitesinden örnek vermek gerekirse: Shift Delete ve Chip gibi yıllardır bu sektöre oturmuş marka sitelerin Makaleleri üst sıralara oturmuş konumda. Siz 1.000 kelimelik makale de yazsanız bu tür siteler orada oturduğu için, Anahtar kelime de bu tip siteleri geçmeniz çok çok zordur. Bu yüzden sürekli aynı içerikleri eklemekten vazgeçin.

Uzaylılar Gibi Popüler Olun; Onlar Kadar Çok Araştırın, Merak Edilin, Kendi İçeriğinizi Kendiniz Üretin!

Uzaylıları her ay güncel olarak araştıran birisiyim, canım sıkıldığın da sürekli araştırıyorum yeni bir uzaylı bulundu mu? Yeni uzaylılar nerede görüldü, varsa bir uzaylı eğer onlar kadar akıllısını görmedim! İyi ki gelmiyorlar bu Dünyaya! Sürekli araştırmak, yeni şeyler keşfetmek gerekiyor. Sürekli güncel lider konumda bulunan Teknoloji, Kadın, Sağlık ve diğer kategoride ki ingilizce siteleri takip edin, iyi bir ingilizceniz varsa bunu fırsata dönüştürüp Türkiye’de haberi ilk siz paylaşın! Zaten şuan Türkiye’de popüler konumda olan popüleritesi sitelerin hepsi bunu yapmaktadır. 2013 yılında ünlü bir Teknoloji sitesi ile röportaj yapmıştım. İlk olarak bana bunu söyledi, araştırın, araştırın, araştırın ve yazın ilk siz yapın. Kendisi bana o zamanlar çok önemli detaylar belirtmişti, kendisine de teşekkür ediyorum. Çok güzel insanlarla tanıştım, çok güzel insanlardan bilgiler aldım. Bu konuda en mutlu benim sanırım. Hep başarı hikayelerini merak ettim, ve röportajları en zorlu kişiler dahi olsa yapmayı başardım.

Tilki Gibi Kurnaz Olun; Sitelerin Popüler Konularını Takip Edin!

Bu yöntemi çoğunuz ilk defa duyacak ve bu yöntem sitenize hit getirecek en etkili yöntemdir. Size boş haberler bir şey kazandırmaz. Sadece sitenizin özgün olmasını sağlar unutmayın. Rekabeti fazla olan makalelere para harcıyorsunuz, ve bu yüzden ileriye yönelik yatırım yapmanıza rağmen kazanamıyorsunuz. Örnek: Erzurum’da Liseli Ayşe’nin kaza görüntüleri ortaya çıktı? Bize bu haber ne kazandıracak? Anlık güncel olmayan bir haber. Bu kelimeyi kim aratır daha doğrusu. Fakat: Erzurum’da Kaza Görüntüleri, Kaza Haberleri gibi güncel kelimeler yıllar boyunca aratılır. Hiç hiti bitmeyecek bir kelimedir. Fakat diğeri, anlık güncel olmayan hit dahi getirmeyecek bir kelimedir. Asıl konumuza gelelim: Belli başlı sitelerin Popüler konular kategorisi mevcuttur, veya bu En çok okunanlar şeklindedir. Bu kategoriler sitenin en çok hit alan makalelerini göstermektedir. İşte tilki gibi kurnaz olup bu Anahtar kelimeleri topluyoruz ve bunlara göre Makaleler yazdırıyoruz. Muhtemelen o sitenin hit getiren makalesi rekabeti az, ama aranma hacmi yüksek bir kelimedir. Bunu araştırmak için; Google’da Araçlar kısmından en Herhangi bir zamana tıklayarak son 24 saati seçin ve Kelimeyi aratın buradan bu kelimenin ne kadar çok sitelere eklendiğini inceleyebilirsiniz. Rekabeti buna göre ölçebilirsiniz.

Her sitenin Popüler Konularını takip ederek; bu başlıklara göre Makale yazdırın, boşuna para harcamayın. Örnek en son seçtiğim Anahtar kelimeler;

YGS-LYS Kitap-Deneme Tavsiyeleri (Sayısal)
Youtube’dan Kim Ne Kadar Para Kazanıyor
YouTube’ta telif haklarını ihlal etmeden nasıl yayın yapılır?

Bu kelimeler sürekli güncel araştırılan, ve rekabeti çok fazla olmayan kelimelerdir. Şuan için siteme 3’ünü ekledim en az 400 kelimelik her biri için Makale yazdırdım ve 1 hafta içinde oturdu bu kelimeler ve şuan bana en az günlük 200-400 arasında hit getiriyor. Önemli olan bu kelimelere yönelik çalışma yapmaktır. Güncel olmayan, anlık makaleler sitenizin hitini asla arttırmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status