Taksitle Cep Telefonu Alma Yöntemi

kredi karti telefonHayatımızın vazgeçilmez bir parçasına haline gelen kredi kartının bize sağladığı en büyük avantaj taksit imkanı. Yüksek fiyatlı ürünleri alırken bir anda büyük bir meblağ ödemek yerine vade farkı ile o ürünü aylık daha az ücret ödeyerek kolay bir şekilde alabiliyoruz. Fakat akıllı telefon alırken bu artık eskisi gibi kolay değil. Son yapılan düzenlemelere göre kredi kartına taksitle cep telefonu almak yasaklandı.

Taksitle cep telefonu alma yöntemi

Bu yöntemleri birçok kişi bilmemesine rağmen mağaza çalışanları size yardımcı olabiliyor. Burada size iki yöntemden bahsedeceğim.

Senetle cep telefonu almak

Evkur gibi bazı mağazalar size senet yapıp bunu taksitle ödeme olanağı sağlıyor. Telefonun fiyatının üzerine bir miktar daha ekleyip size toplam ücret üzerinden senet yapılıp her ay düzenli olarak elden ödeme yapmanızı istiyorlar. Toplam miktarı tamamladığınızda senetinizi kapatabiliyorsunuz.

Kredi kartı ile alma yöntemi

Mediamarkt ‘ın Denizbank ile yaptığı bir uygulama sanırım. Alacağınız telefonu sanki tek çekimmiş gibi gösterip banka size kendisi taksit yapıyor. Denizbank bonus kredi kartı ile sahip olabileceğiniz bu imkan gayet cazip gözüküyor. Diğer bankalarında buna karşılık kampanya yapmış olma ihtimalleri var araştırmanızı tavsiye ederim. Son olarak bazı uyanık satıcıların yaptığı ise; size telefon fiyatından bir aksesuar (mesela telefon kılıfı) satıp, telefonu yanında hediye olarak gösteriyorlar. Toplam ücret üzerinden taksit yapıp sanki telefon değil de kılıf almışsınız da yanında eşantiyon vermişler gibi bir kılıfına uydurma işlemi yapıyorlar. Bu yöntemlerden şu an en mantıklısı bankanın sağlamış olduğu kredi imkanı gibi duruyor. Diğer yöntemleri açıkçası önermiyorum çünkü senet demek risk demek, diğer kılıf işinde ise garanti olayı falan nasıl olur bilmiyorum ama bence sağlam iş yapmak istiyorsanız uyanıklık yapmak sizi ne kadar tatmin eder bunu düşünmek lazım. Son okuduğum haberlere göre bu yasa değişecek gibi duruyor. Kredi kartı ve telefonlar hayatımıza bu kadar girmişken ikisinin ortak kesişimi olan bu kolaylığı yasaklamak ne kadar doğru bilemiyorum. Cebimizi yakmadan alışveriş yapmak ve ayağımızı yorgana göre uzatmak bizim tercihimizde olmalı. Son yasa değişikleri ile vatandaşların imkanlar dahilinde alışveriş yapmaları için sizleri haberdar edeceğiz. Daha önceki yazımda bahsettiğim gibi Xiaomi mi 5 Cep telefonu ülkemizde ithalatçı garantili olarak satılmakta. Hatta bu satılmanın yanı sıra bazı satıcılar taksit imkanı da sunuyor. Mi 5s in çıkacağı bu son günlerde yenisi çıktıktan sonra bu telefona yönelmek akıllıca olabilir bence fiyatı bir 100-150 lira daha düşecektir. Yeni gelecek bir yasa ile artık taksitle cep telefonu almaya devam edeceğiz. Normal olarak taksit yapacaklar, bankalar ve ya satıcılar ile başka türlü yollar aramamıza gerek kalmayacak.

18 Comments

Add a Comment
 1. teşekkürler ama artık kolyalık sağlıyor çoğu yer yasa değişsede kurtulsak bizde

 2. Telefona çok para vermek iyi değil ama bu tip yöntemleri öğrenmek de önemli tabi 🙂

 3. Geçen sene taksitle telefon aldım, lakin kredi kartı olmasa da bazı firmalar banka anlaşmaları ile telefon veriyor. Kredi şeklinde aylık geri ödemesi oluyor.

 4. Maksat halı düşünmek veya halkın işini kolaylaştırmak değil , Resmi tefecilerin ekmeğine yağ sürmek. Piyasaya para girişini yavaşlatmak. Yazık herşeye olduğu gibi kredi kartınada bağımlıı bir halde yaşamaya başladık

 5. cebinde parası olan alsın, parası olmayan da zaten 2-3 bin tl lik telefon kullanmasın. ne zaman durumum düzelir elimde nakit olur alırım telefonumu.

 6. taksitli telefon almak mantıklı gibime geliyor peşin parası olmayan insanlar için çok iyi fırsat.

 7. Bütün teknoloji marketlerde kredi ile telefon almak için stantlar bulunuyor. Ödeme zorluğu çekmeyecek olanlar için güzel bir fırsat.

 8. Taksitle telefon almak için odeabank ve vatan bilgisayarın bir kredi anlaşması var. Dilerseniz araştırın çok uygun oluyor.

 9. Merhaba değerleri bilgilendirmeniz için teşekkürler taksit ile odea bank veya bildigim üzere yapı kredi banka kartı ile alınabiliyor

 10. Merhaba değerleri bilgilendirmeniz için teşekkürler Paylasimlarini severek takip ediyorum sizler olmasaniz bu bilgiler nerden ulascagizyaa

  1. Taksitle telefon almak için ben ING Bank kullandım. Gayet güzel ve avantajlı kampanyası var. Yine de tüm paranızı maaşınızı bir telefona harcamayın tasaruf ederek alın isterim.

 11. ben parayı bankada taksitleme yapıp gelip öyle telefon alıyorum diğer alternatifte kuyumcuda taksitlendirip telefon alıyorum

 12. Genelde en çok yapılan yöntem kredi kartı ile tek çekim alıp bankaya böldürmektir. Tabii faizi gözardı etmez isek

 13. Telefon olayına kredi kartı taksit olayı yasağı getirildikten sonra tam bir muamma oldu. Birçok şirketin farklı yöntemlerle taksit yaptığını biliyoruz. Ancak bu yöntem sadece senet ile iş yapanlara ve Turkcell, Vodafone veya Telekom’a yaradı!

 14. İzmir Düğün Fotoğrafçısı

  Son yıllarda sürekli tüketen bir toplum haline geldik, insanlardaki telefon merakı, alınan birtakım önlemlerle yok edilmeye çalışılsa sorunun gerçekten çözüme kavurşturmayı düşünüyorsak, bunun temeline inmek gerekir.. İstediğimiz kadar taksitle satışı yasaklayalım, el altından halen birtakım taksit işlemleri devam ediyor, hatta gsm şirketleri göz göre göre faturaya ek telefon veriyorlar, bunların hiç birisi çözüm değil.. Üreten bir toplum yaratmadığımız sürece bu tür önlemlerle bir yere varamayız.. İşin ucu yine eğitim e dayanıyor. Cem yılmazın dediği gibi EĞİTİM gerçekten şart..

 15. İNG BANK ‘ın sunduğu avantajlara gözatmanızı tavsiye ederim. Gayet avantajlı kampanyaları var.

 16. Şahsi fikrim paranız varsa telefon alınması bunlara gerek yok.

 17. Ödemede zorluk çekmeyecekler için güzel bir fırsat olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SonKampanyalar © 2016 - Site Haritası - DMCA.com Protection Status